Skip to main content

Warcabowe lato w pełnym rozkwicie

Za nami pierwszy intensywny miesiąc warcabowego lata. Dziś ostatni dzień czerwca, warto więc przyjrzeć się temu, co nadchodzi w warcabowej Polsce i warcabowym świecie.

Co czeka nas w lipcu?

 • 2-8 lipca

  Riga Open 2023 zaliczany do cyklu Pucharu Świata FMJD. W zeszłym roku wysokim poziomem promocji i organizacji zawody te przyciągnęły rzesze najlepszych zawodników. Za ten stan rzeczy odpowiedzialny był Roberts Misans, utytułowany łotewski warcabista, właściciel kilku firm z branży reklamowej, a obecnie również Sekretarz Generalny światowej federacji. Niestety Roberts wycofał się z organizacji i finansowania tegorocznej edycji, co może się przełożyć na mniejszą liczbę materiałów z turnieju. Na liście startowej znajdziemy 3 Polki: Natalię Sadowską, Martę Bańkowską i Katarzynę Stańczuk, które już na przełomie września i października na Karaibach będą wałczyły w Mistrzostwach Świata Kobiet 2023.

 • 16-22 lipca

  RotterDams Open 2023 zaliczany do cyklu Pucharu Świata FMJD. Turniej z warcabami w nazwie, w końcu dam (człon nazwy miasta) oznacza warcaby! Lipiec to rokrocznie intensywny czas dla zawodników walczących o kolejne punkty pucharu świata. W 2022 r. do serii należały zawody w Rydze i holenderskim Heerhugowaard, ale najprawdopodobniej po niezadowalającej organizacji tego drugiego (szczególnie marnie wyglądającemu zakończeniu) cykl zagościł jednak do Rotterdamu. Wśród 98 zawodników brak, póki co, Polaków.

 • 21-24 lipca

  VI Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej. Szósta już edycja organizowanego przez Roberta Sobczyka (któremu dzielnie pomaga Andrzej Hubiak) dolnośląskiego turnieju. Z całego serca polecam Wam zagrać u Panów! Świetny klimat, cudowna atmosfera, liczba nagród przewyższająca liczbę zawodników i urok miasta z interesującą historią w tle. TU BĘDĘ!

 • 22-29 lipca

  Heerhugowaard Open 2023. Holenderski turniej z wieloletnią tradycją. Rekordowe edycje gromadziły na listach startowych blisko 200 zawodników. Zdarzało się, że warcabiści rejestrowali przebieg swoich potyczek w trakcie gry na tabletach, dzięki czemu organizatorzy mogli się pochwalić rekordową liczbą partii na żywo w Internecie. W przeszłości w Heerhugowaard grały łącznie dziesiątki Polaków, w tym roku również powinniśmy mieć swoich reprezentantów.

 • 29 lipca

  XX Turniej Integracyjny o Puchar Burmistrza Kłodzka. Kontynuacja wieloletniej warcabowej tradycji kultywowanej na południu Dolnego Śląska. Znane warcabistom okolice (Bielawa, Dzierżoniów, Nowa Ruda czy Kłodzko) wielokrotnie gościły warcabistów z kraju i ze świata. W imieniu organizatorów (którym serdecznie dziękuję za zaproszenie na turniej!) polecam wszystkim udział w tych zawodach!

 • 30 lipca

  Wyjazd Kadry Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów do Tallinna (Estonia). Sam turniej rozpocznie się co prawda 1 sierpnia, ale 2 dni wcześniej wyruszymy wspólnie autokarem z Gdańska w kierunku pięknej stolicy Estonii. Wyjazd poprzedzi uroczyste ślubowanie członków kadry w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie gościł nas będzie Radosław Wika, Dyrektor Parku i 3-krotny mistrz Polski. Na naszych reprezentantów będą czekały interesujące atrakcje!

Harmonogram zawodów i wydarzeń warcabowych

Pamiętajcie, że zawsze możecie znaleźć nadchodzące zawody wraz z regulaminami (informacje jak wziąć w nich udział) w Kalendarzu na stronie Polskiego Związku Warcabowego.