Skip to main content

Już jutro, 8 czerwca, o godzinie 18:00 wystartuje pierwsza runda 14. edycji Turnieju o Drzwi Gnieźnieńskie. Do zawodów zgłosiło się aż 58 zawodników, w tym wielu z polskiej czołówki, co zapowiada emocjonującą rywalizację o repliki słynnych drzwi, znaku rozpoznawczego pierwszej stolicy Polski.

Jeśli tylko pozwoli na to jakość Internetu, na kanałach Warcaby (YouTube) i CheckersOnlineTV (Twitch) będziecie mogli oglądać transmisję z sali gry (bez komentarza). Przebieg turnieju możecie śledzić pod TYM LINKIEM.

Warcaby Gniezno

W mojej kolekcji znajdują się repliki drzwi za drugie (2016) i trzecie miejsce (2021). Wciąż brak mi trofeum za zwycięstwo w gnieźnieńskich zawodach. Odkąd, z uwagi na liczne inne obowiązki, wycofałem się z aktywnego udziału w turniejach, nie daję sobie wielkich szans na wygraną, ale obiecuję, że tanio skóry nie sprzedam! Mam nadzieję, że zagram kilka ciekawych partii, których analizy pokażę Wam na kanale.

Gniezno o tej porze roku to cudowne miejsce do integracji warcabowej społeczności. Dla mnie to też duży sentyment, bo w końcu od ponad dekady reprezentuję klub UKS Lokator Gniezno. Sam turniej, którego rundy rozgrywane są wyłącznie “do obiadu” pozwala na zwiedzanie miasta i wspólne spędzanie czasu. W tym roku, kolejny już raz, obejrzymy razem finał tegorocznej Ligi Mistrzów!

Będzie fajnie, będzie się działo! Do zobaczenia na miejscu!