Skip to main content

Dzień dziecka

Na wstępie chciałbym złożyć życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta! Warcaby to piękna dyscyplina, a Wy wchodząc do ich wspaniałego świata dzień za dniem stajecie się lepszymi sportowcami i lepszymi ludźmi. Życzę Wam samych wygranych partii, ale kiedy przegracie, bo to zdarza się każdemu, doceńcie przeciwnika, trenujcie i wróćcie, żeby udowodnić swoją wartość. To najważniejsza lekcja jaką może dać sport. Życzę Wam, byście ją dobrze odrobili. Wtedy medale i puchary przyjdą do Was same 😀!

Lato z warcabami

Nadchodzące lato to czas, w którym warcabistom nie sposób się nudzić! Najbliższe miesiące są wręcz nasycone turniejami, a na wiele z nich sam się wybieram. Będzie pełno okazji, by się spotkać, nie tylko przy warcabnicy😀. Poniżej znajdziecie listę zbliżających się czerwcowych wydarzeń wraz z moim krótkim komentarzem.

Czerwiec

 • 1-4 czerwca

  Ogólnopolskie Turnieje Warcabowe o Puchar Tatr w Białym Dunajcu – kolejna edycja festiwalu warcabów 64- i 100-polowych dla juniorów i seniorów.

 • 8-11 czerwca

  Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie – zawody, których co roku wielu wyczekuje z uwagi na niepowtarzalny klimat. Rundy grane są do południa, by popołudniami integrować się w otoczeniu pięknego Gniezna, pierwszej stolicy Polski. TU BĘDĘ!

 • 12-18 czerwca

  Drużynowe Mistrzostwa Europy we włoskiej Follonice – Polskę wśród kobiet reprezentować będą Natalia Sadowska i Arleta Kosobudzka, a wśród mężczyzn Amadeusz Zyber-Moszak, Łukasz Kosobudzki i Mariusz Ślęzak. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

 • 18 czerwca

  Grand Prix Polski we Wronkach – szósty turniej cyklu rozegrany zostanie w warcabach 64-polowych. warcaby.TV ma przyjemność objąć te zawody patronatem medialnym, a być może i tutaj się pojawię😀.

 • 25-30 czerwca

  Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych w Boszkowie – święto “małych” warcabów, bo po raz pierwszy w jednym miejscu i czasie rozegrane zostaną mistrzostwa w tempie klasycznym, szybkim i błyskawicznym. Koniec czerwca, koniec roku szkolnego i otoczenie pięknego jeziora to przepis na świetną frekwencję. Przed zawodami organizuję coroczne Walne Zgromadzenie Delegatów PZWarc, więc i TU BĘDĘ!

Harmonogram wydarzeń warcabowych

Pod koniec czerwca zapowiem co będzie się działo w lipcu. Pamiętajcie, że zawsze możecie znaleźć nadchodzące zawody wraz z regulaminami (informacje jak wziąć w nich udział) w Kalendarzu na stronie Polskiego Związku Warcabowego:

https://www.warcaby.pl/kalendarz/

Do zobaczenia!